Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Grupa I Motylki

Rok szkolny 2022/2023

Grupa I - Motylki - maluszki 3 - latki

Godziny pracy oddziału: 8:00 - 15:00

Nauczycielki:
mgr Aleksandra Pomykała - e-mail: a.pomykala@pm42.elodz.edu.pl
mgr Anna Karwacka - Awierianow

Pomoc nauczyciela: Elżbieta Warmuz


Serdecznie zapraszamy,
Rodziców dzieci z naszej grupy do zamkniętej grupy na fb Grupa I "Motylki" 2022/2023


Rady na pierwsze dni: 

Mamo, tato. 

 1. Wyjdźmy z domu wcześniej, by po drodze do przedszkola mieć czas na rozmowę i nie spieszyć się. 
 2. Pożegnajcie się ze mną zdecydowanie i spokojnie, w miarę krótko, by nie przedłużać trudnego rozstania. 
 3. Jeśli będę płakać, powiedzcie mi, że teraz pocieszy mnie moja pani, ponieważ wy musicie spieszyć się do pracy, by równie szybko po mnie przyjść. 
 4. Wspomnijcie, że czekają na mnie inne dzieci, które chcą się ze mną pobawić i nowe zabawki. 
 5. Gdy tylko znajdę się w sali, dołączę do bawiących się dzieci nie będę pamiętał o smutku. 
 6. Podczas moich pierwszych dni w przedszkolu będzie mi łatwiej, jeśli stopniowo będziecie wydłużać mój pobyt. 

Co robić by, nie zniechęcić a zachęcić dziecko do przedszkola: 

 1. Wyjść z domu z zapasem czasu. Nie jest wskazane przyprowadzanie dziecka do przedszkola w ostatniej chwili, gdyż pośpiech podczas rozbierania i zniecierpliwienie temu towarzyszące wprowadzają dziecko w stan niepokoju i pobudzenia. 
 2. Opowiadając dziecku o przedszkolu czy nauczycielach, mówić tylko pozytywnie. Pokazujemy nasze zaufanie do miejsca i ludzi, którym powierzamy nasze dziecko tym samym budujemy u niego poczucie bezpieczeństwa. 
 3. Pożegnanie z dzieckiem powinno być czułe, ale krótkie. Jasny i prosty komunikat jest dla dziecka zrozumiały i logiczny. 
 4. Bardzo ważne jest dotrzymywanie słowa. Daje ono dzieciom poczucie bezpieczeństwa i zarazem pewność, że rodzic przyjdzie. Dlatego odbieranie dzieci wtedy kiedy im obiecaliśmy jest bardzo ważne (po obiedzie, po podwieczorku) . Dzieci o zachwianym poczuciu bezpieczeństwa w dramatyczny sposób rozstają się z najbliższymi, a ich rozpacz trwa dłużej. 
 5. Razem z dzieckiem wybranie się na zakupy – pozwolenie, aby dziecko wybrało kapcie lub worek - znane rzeczy dodają otuchy 

Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu to duży stres więc pamiętajmy: dziecko samodzielne pewniej czuje się w grupie. 

Wyprawka 3-latka: 

 • ulubiona poduszka i kocyk, 
 • buty na zmianę, 
 • rzeczy na zmianę (5 kompletów: bielizna, luźne spodnie i koszulki), 
 • woreczki jednorazowe na zabrudzone lub zamoczone rzeczy.